Masz pytania lub chcesz ustalić termin?

Zadzwoń lub napisz:

  510 035 336

terapienaturalneharmonia@gmail.com
 

Wybierasz się na masaż, ale nie wiesz, którą opcję wybrać?

Opcji jest wiele: relaksacyjny, lomi lomi, klasyczny, stemplami ziołowymi, gorącymi kamieniami, gorącą czekoladą, aromatyczny, azjatycki, ajurwedyjski, tajski, a może jeszcze inny: tantryczny, erotyczny.

O co tak naprawdę chodzi?

O Twoje potrzeby! O to, czego Ty potrzebujesz akurat teraz.

Boli Cię kręgosłup? Wybór jest prosty – masaż klasyczny leczniczy kręgosłupa.

Boli Cię głowa? Też polecam masaż kręgosłupa. Moim zdaniem najlepiej masować cały kręgosłup bez rozdzielania na część szyjną, czy piersiową. Ale jeśli nie masz wyjścia lepszy masaż napiętego karku niż żaden.

Puchnie Ci noga? Polecam masaż nóg i kręgosłupa klasyczny leczniczy, bo być może problem związany jest z lędźwiową częścią kręgosłupa.

Chcesz się pozbyć celullitu? Schudnąć? Wykup cały pakiet masażu bańką, ale nie zapomnij o zmianie diety i ćwiczeniach. Masaż nie zrobi za Ciebie wszystkiego, nawet u najlepszego masażysty. Masaż bańką ujędrnia ciało, pobudza krążenie limfy, możesz zdecydowanie widzieć, że jesteś chudsza. Ale pamiętaj spalanie tkanki tłuszczowej należy do Ciebie.

Jeśli czujesz napięcie w całym ciele, masz wrażenie, że wszystko Cię boli, czujesz się zestresowana, polecam masaż całego ciała. Porządny masaż, nie mizianie, nie głaskanie, porządny masaż, który rozpakuje napięcie w Twoim ciele. Najlepiej całego ciała, ale jeśli nie możesz pozwolić na całe ciało, to przynajmniej zamów kręgosłup.

Z masaży relaksacyjnych polecam Lomi Lomi Nui i masaż gorącymi kamieniami oczywiście całego ciała – od stóp po czubki włosów, powinien trwać min. 1,5 godziny. Godzina to za krótko, chyba, że jesteś drobniutką kobietką. Dzięki temu poczujesz harmonię i równowagę w całym ciele. Naprawdę warto zrobić sobie taki prezent.

Masaż gorącymi kamieniami, najlepiej zimą. Warto dopytać, czy będziesz masowana tymi kamieniami, czy tylko położą Ci je na plecach na końcu masażu (wtedy to nie jest masaż, to okład gorącymi kamieniami).

Jeśli jesteś kolekcjonerem masażu i lubisz nowe doznania, próbuj, eksperymentuj, szukaj. Może z wyjątkiem tantrycznego i erotycznego, tu lepiej dowiedzieć się o szczegóły, żeby się zbyt mocno nie zaskoczyć.

Warto zapytać też o olej, którym będziesz masowana. Niektóre specyfiki przeznaczone do masażu zatykają pory, masażyście będzie łatwo masować, ale Ty możesz dostać wysypki lub odczuć, jakbyś była zaklejona. W medycynie ajurwedyjskiej jest zasada, aby nie nakładać na skórę niczego, czego nie możesz wziąć do ust. Im bardziej naturalny olej, tym lepiej. Dobry, wysokiej jakości olejek odżywi i natłuści Twoją skórę. Możesz poznać go po etykiecie i po tym, że Twoja skóra będzie go wchłaniać już w czasie masażu.

Pamiętamy, że w ciele mieszka Duch, im ciało jest bardziej zadbane i zrelaksowane, tym Duchowi w nim wygodniej. Troska o ciało, uwalnianie napięć, wyciszanie emocji poprawia jakość życia. Dbaj o siebie. Marzena

 

Masaż - który wybrać?

03 stycznia 2021

TRE ŚwidnikTerapie naturalne HARMONIA    Marzena Kwit