HARMONIA    

"Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem samym w sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada wzorzec harmoniczny ( wibrację ), może to być harmoniczny wzorzec serca, płuc, wątroby, nerki, mięśni, kości, nerwu. Te wzorce są obecnie odczytywane, mierzone i mogą być "wgrywane" do organizmu i pojedynczej struktury."

dr Peter Guy Manners

Masaż dźwiękiem

 Harmonia. Głębokie poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu, że wszystko jest właściwe. Reset na poziomie komórkowym. Przyjemne wibracje dźwięku, które fizycznie odczuwasz w ciele. Poprawa przepływu energii w ciele. Podróż. Dostrojenie. Tym dla mnie jest masaż dźwiękiem. U Ciebie może być inaczej.

Podczas masażu jesteś w wygodnym stroju, delikatnie otulam Cię kocem, układam misy na konkretnych miejscach w Twoim ciele i uderzam pałeczką. Fizycznie odczujesz działanie dźwięku, Twój mózg wejdzie w stan alfa lub theta, możesz mieć obrazy, wizje, sny.

Masaż wykonuję według metody Petera Hessa, używam do tego mis terapeutycznych certyfikowanych i oznaczonych przez Peter Hess ® .

Przed masażem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy jedynie zadbać, aby strój był wygodny, najlepiej bez guzików i metalowych elementów. Osoba masowana układa się na brzuchu i zostaje przykryta ciepłym kocem. Wibracja dźwięku w przyjemny sposób przepływa od stóp, przez kolana, biodra do końcówek włosów.

Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw masażu dźwiękiem odsuń sprawy dnia, wyłącz komórkę i wsłuchaj się w kojące dźwięki. Nie blokuj odruchów ciała (westchnień, ziewania, burczenia w brzuchu itp.). Pozwól by dźwięk Cię prowadził. Po masażu dźwiękiem rób to, na co masz ochotę. Pij dużo ciepłej wody, aby umożliwić wypłukiwanie toksyn.

ustawienia systemowe świdnik

Moc dźwięku

TRE Świdnik
misy i gongi lublin
refleksoterapia Świdnik

Usługi

TRE ŚwidnikTerapie naturalne HARMONIA    Marzena Kwit

TRE to zestaw ćwiczeń, które uwalniają ciało od stresu i traumy. To metoda, którą znam najkrócej, którą odkrywam, eksploruję i zachwycam się. Z pozoru łatwa i przyjemna, działa za każdym razem coraz głębiej. Kocham ją za to, że po kilku sesjach prowadzonych, można wykonywać ćwiczenia samodzielnie w domu.

Każdy Provider TRE zapewne będzie pisał o tej metodzie inaczej, każdy ma swoją indywidualną ścieżkę i każdy jest w innym miejscu. Poza uwolnieniem od stresu, różnych traum, TRE daje większe odczuwanie ciała. 

Metoda TRE wykorzystuje naturalne, proste i instynktowne reakcje organizmu – wibracje. Przywraca w ciele harmonię i równowagę na poziomie neurologicznym, biochemicznym, anatomicznym, a także emocjonalnym. Jest łatwa i bezpieczna. Wybrane ćwiczenia uruchamiają w ciele neurogenne drżenie mięśni głębokich, które rozładowuje napięcia nagromadzone w ciele w wyniku stresu i traum. Dzieje się to w takim tempie, które umożliwia pełną integrację tego doświadczenia i pogłębienie kontaktu z ciałem. Metoda jest uniwersalna, dostępna niezależnie od kondycji czy wieku.

Ćwiczenia TRE:

 • obniżają poziom napięcia w ciele,
 • poprawiają nastrój i emocjonalne funkcjonowanie,
 • zwiększają elastyczność ciała i odczuwaną energię,
 • wspierają proces leczenia przebytych traum,
 • przywracają naturalną harmonię i spokój,
 • mogą usunąć bóle w mięśniach,
 • często pomagają w przywróceniu możliwości łatwego zasypiania,
 • zwiększają świadomość ciała i umiejętność zadbania o swoje potrzeby,
 • wspomagają i uzupełniają terapię psychologiczną,
 • dzięki ich zastosowaniu, można szybciej powrócić do psychicznej równowagi po traumatycznym przeżyciu, np. po wypadku samochodowym, poważnym urazie fizycznym, są proste i łatwe do nauczenia, często od razu przynoszą pozytywne efekty,
 • zapobiegają skutkom urazów psychicznych.

TRE Lublin, TRE Świdnik

Ustawienia systemowe, coaching

Ustawienia systemowe

Metodą ustawień systemowych Hellingera pracujemy nad trudnościami w relacjach, problemach rodzinnych i zawodowych. Sesja polega na rozmowie i pracy na kartkach lub figurkach, szukamy pierwotnej przyczyny problemu i jego rozwiązania w szacunku i miłości. Sesja trwa ok. 60 min.

Moją misją jest działanie w służbie porządku, pojednania i miłości. To bardzo głęboka praca.

Rozwój osobisty przez Life coaching - w coachingu przyjmujemy założenie, że wszystko, czego potrzebujesz jest w Tobie. Podczas procesu  razem wydobywamy cały Twój potencjał, przyglądamy się ograniczeniom, pokonujemy ograniczające przekonania, aby skierować się do Twojego sukcesu i samorealizacji. Celem coachingu jest pomóc Tobie w zdobyciu tego, czego pragniesz, bez mówienia jak i robienia tego za Ciebie. Coaching to zaplanowany proces, którego skuteczność zależy od zaangażowania Twojego i Coacha. Zaplanowany, czyli uwzględniający Twoje preferencje i predyspozycje. Warunkiem niezbędnym jest obustronne zaufanie i motywacja do działania i zmiany.

Uzdrawianie relacji wspólnie przyglądamy się temu, jak trudna relacja wygląda z różnej perspektywy, nie tylko Twojej. Pracujemy w kierunku tego, aby poprawić ją na tyle, na ile jest to możliwe teraz. Jest to proces, a nie czarodziejskie dotknięcie różdżki.

 

Refleksoterapia, masaż

"Lekarz przyszłości nie będzie przepisywał leków, ale zabiegał o to, aby jego pacjenci dbali o swoje ciało, właściwie się odżywiali i wiedzieli, co wywołuje choroby"
Thomas Edison

Najczęściej wybierany masaż to masaż całego ciała, taki też każdej kobiecie polecam. Rozluźnienie całego ciała od najmniejszego palca u stóp po końcówki włosów. Taki masaż przynosi największe efekty, ponieważ uwalnia od napięcia całe ciało. Sprawia, że całe ciało jest dostrojone ze sobą na nowo. Daje poczucie, że jesteś kilka kilogramów lżejsza. Podczas masażu uwalniają się napięcia mięśni i razem z nimi puszczają nagromadzone emocje, wewnętrzne ciężary, z których czasem nie zdajemy sobie sprawy. Puszcza stres, puszczają zmartwienia, jesteś tylko Ty i tylko Ty jesteś podczas masażu najważniejsza. Ty i Twoje kochane Ciało, rozmasowane, wygłaskane, dopieszczone, odnowione…

Przed masażem:

 • Jeśli możesz, weź prysznic, w ten sposób towarzyszyć Ci będzie uczucie świeżości, Twoja skóra zostanie oczyszczona z kurzu oraz kosmetyków (balsam, make up), będzie mogła łatwiej wchłonąć dobre oleje.

 • Zjedz lekki posiłek na godzinę przed masażem. Z przepełnionym żołądkiem będzie Ci trudno leżeć, co czasem może również być bolesne. Natomiast pusty żołądek nie pozwoli Ci w pełni cieszyć się z dobroczynnego, relaksacyjnego działania masażu.

 • Poinformuj o miejscach bólowych i wszystkich dolegliwościach, aby ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do planowanego typu masażu.

 • Do masażu możesz pozostać w bieliźnie. Bądź pewna, że terapeutka zawsze ma na uwadze Twój komfort. Będziesz dostatecznie i odpowiednio zakryta podczas trwania masażu.

Po masażu:

 • pozwól, aby oleje mogły wniknąć w skórę, nie bierz prysznica ani kąpieli do 2 godzin po masażu,
 • twoje ciało jest rozgrzane, zadbaj, aby nie zostało wychłodzone,
 • ludzki organizm jest w stanie regenerować tkanki, z których jest zbudowany. Ale tylko wtedy, jeżeli zapewnimy mu odpowiednie warunki, takie jak zdrowe odżywianie, sen, nawodnienie. Najlepiej odpocznij 2 godziny po masażu lub zrób sobie drzemkę, delektuj się przyjemnym uczuciem relaksu i lekkości. Pij dużo ciepłej wody (30 ml na każdy kg ciała).

Refleksoterapia

"Wrażliwe stopy pierwsze krzyczą o zdrowie."   Przysłowie chińskie.

Stopy to połączenie ciała z Ziemią, to nasze „piorunochrony”, przez które rozładowujemy napięcie i nadmiar emocji. Ważne jest, aby dbać o stopy, aby je czuć, dopieszczać, aby były dobrze ukrwione i miały zapewnione ciepło. W stopach mamy mnóstwo zakończeń nerwowych, które są połączone ze wszystkimi organami, gruczołami. Na stopach każde widoczne zrogowacenie, zgrubienie, wgłębienie coś oznacza. Stopy mówią, które miejsca w ciele potrzebują Twojej uwagi. Przez stopy możesz wspomóc pracę Twojego organizmu np. pobudzić pracę układu pokarmowego, pracować z niepłodnością, przynieść sobie ulgę w bólu kręgosłupa i głowy. To jest bardzo stara metoda, która dzięki swojej skuteczności przetrwała wiele lat. Jeśli chcesz pracować na swoich stopach sama, zapraszam Cię na warsztaty, na których będę tego uczyła. Jeśli chcesz, aby ktoś się Tobą zaopiekował, aby dokładnie opowiedział historię, którą podpowiadają Twoje stopy, zapraszam na zabieg indywidualny.

Czego możesz się spodziewać:

 • twoje stopy będą dużo lżejsze i cieplejsze,

 • poczucie, że wszystko w środku jest rozluźnione i lepiej pracuje,

 • w czasie zabiegu możesz odczuwać burczenie w brzuchu (podczas pracy nad refleksami układu pokarmowego), potrzebę oddania moczu (przy pracy na refleksach nerek), wyciszenie umysłu (podczas pracy na refleksach głowy). Może zdarzyć się także płacz, bo Twoje ciało może chcieć uwolnić nagromadzone emocje i wewnętrzny ból. Twoja miesiączka może pojawić się kilka dni wcześniej i być inna niż zwykle, jeśli obszary Twojej kobiecości będą się regenerować.

 • w czasie zabiegu możesz odczuwać ból, to będzie sygnał od Twojego ciała, że są miejsca w Twoim organizmie, które wołają o Twoją uwagę i pomoc, którymi należy się zatroszczyć.

 • refleksoterapia pobudza organizm do samouzdrawiania. Twoje ciało jest mądre. Będzie pracowało najlepiej, jak jak może. Daj mu na to czas i warunki. Wypij dużo ciepłej wody po zabiegu, aby umożliwić  wydalanie toksyn. 

Przed zabiegiem refleksologicznym stóp proszę, nie ścieraj zrogowaceń.

Refleksoterapia twarzy i głowy to połączenie wiedzy z zakresu masażu, refleksoterapii i tego, co wypracowałam na przestrzeni lat. Masaż ten poza poprawą wyglądu (efekt liftingu, rozświetlenia twarzy, poprawy ukrwienia i elastyczności skóry), da Ci poczucie wewnętrznego spokoju, wyciszenia myśli i lekkości głowy. To masaż całej głowy milimetr po milimetrze, razem z uszami i włosami, co delikatnie natłuszcza Twoje włosy i pobudza cebulki.

Na masaż twarzy i głowy zapraszam bez makijażu. Proszę, zorganizuj sobie dzień w taki sposób, aby po masażu mieć czas na kontemplację wewnętrznej harmonii, bez pośpiechu.

Efekty:

 • poprawa naprężenia i kolorytu skóry,
 • nieinwazyjny lifting twarzy,
 • zmniejszenie napięcia mięśni twarzy, co powoduje, że twarz wygląda na łagodną i zrelaksowaną,
 • poczucie wewnętrznego spokoju,
 • poprawa jakości snu,
 • synchronizacja półkul mózgowych.
masaż Świdnik